Witaj Gość

Autor Wątek: koszty utrzymania  (Przeczytany 154 razy)

Offline fireman82

• Robotnik
  • *
koszty utrzymania
« dnia: Paź 08, 2017, 08:45 am »
Jak zmienić ustawienia pliku, aby po "plopnięciu" go w grze, koszty miesięcznego utrzymania były co najmniej zerowe lub nawet generował zyski? Proszę o łopatologiczną odpowiedź krok po kroku. Dzięki.

Offline kbieniu7

• SimSwiat
  • Planista miejski
  • *
  • Gram w:: SimCity 4
Odp: koszty utrzymania
« Odpowiedź #1 dnia: Paź 08, 2017, 17:55 pm »
Niestety, na "krok po kroku" nie mam za bardzo czasu w tym momencie :(

Musisz ściągnąć programik plugin manager, to na początek.

Następnie, za jego pomocą musisz przeedytować odpowiedni plik dodatku. Są trzy typy plików:
a) sc4model - plik z modelem budynku/obiektu. Zawiera tylko model;
b) sc4desc - plik zawierający "opis" budynku - jego funkcje, koszty, pojemność itp. Plik sc4desc jest opisem pliku model
c) sc4lot - plik zawierający "opis" lotu (działki), które stawia się bezpośrednio w grze - tworzy się je za pomocą programu Lot Editor.

Ogólnie musisz zedytować plik sc4desc. Znajdź ten, który chcesz zedytować i przenieś go do głównego folderu plugins (Plugin Manager nie widzi plików schowanych w podfolderach).

Otwórz Plugin Manager. Po lewej stronie okna znajduje drzewo plików, znajdź na nim swój plik.

Dalej nie pamiętam dokładnie (a nie mogę chwilowo sam zainstalować PM) :( Ale trzeba go zedytować (nie pamiętam, czy klikając na niego prawym klawiszem myszki i "edit", czy po prostu po prawej stronie programu pojawi się lista z danymi). Jest kilka pól. Musisz sam spróbować znaleźć pole "monthly cost" i zmienić jego wartość na zero. Na to, by dawał kasę, to trochę większa gimnastyka, ale tego niestety nie potrafię.

• Galicja
...

Offline fireman82

• Robotnik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Paź 08, 2017, 19:54 pm »
Dzięki za chęci, ale na niewiele się to zdało. Jakbyś miał więcej czasu, to poproszę o ten "krok po kroku". Programik ściągnąłem, plik widzi, ale nie ma nigdzie "monthly cost". Jeśli ktoś coś może jeszcze pomóc w temacie, to poproszę.

Offline fireman82

• Robotnik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Paź 10, 2017, 21:14 pm »
Dobra, pogrzebałem i dałem radę. Napiszę dla innych, jeśli mieliby ten sam problem. Program Ilive-LEProp(u mnie wersja 1.62).
1. otwieramy program
2. klikamy "Open DAT" - otwieramy plik który chcemy edytować,
3. po prawej stronie mamy 2 kolumny ikonek, klikamy taką niby dolara i teraz tak: u mnie pliki generujące koszty miały następujące ustawienia: department - puste, purpose - puste, line - 0, cost - puste; pozamieniałem to następująco: department - business deals , purpose - business deals icome, line - 0, cost - 0;
4. klikamy "add", zaznaczamy to co nam się wyświetli,
5. klikamy "ok", "apply", "save dat" i "ok" w wyświetlonym okienku i mamy zedytowany plik na zerowe koszty. Innych właściwości nie próbowałem zmieniać, ale kilka innych można.