Witaj Gość

Autor Wątek: BATy by DaveN  (Przeczytany 64574 razy)

Offline DaveN

• Kreślarz
  • nothing is difficult for me
    • 1010789
BATy by DaveN
« dnia: Mar 27, 2011, 18:58 pm »
Witam.

Co prawda, nic szczególnego nie pokażę, ale jak na pierwszy dzień zabawy w gmaxa oraz ogólny brak czasu to i tak dużo.

Poniżej przedstawiam w sumie już dwa budyneczki. Drugi zrobiłem, dlatego, iż pierwszy nie mieścił mi się na jednej kratce (przekroczyłem o 21mm) :) Dlatego przy drugim starałem się już zwracać na to uwagę. Oczywiście to jak najbardziej pierwsze kroki więc zapewne dużo uwag będzie. Ale proszę się nie krępować.

Oczywiście dzięki podpowiedzi Kacpra oba budynki udało mi się w miarę wyskalować, by nie odbiegały od innych o takiej samej ilości pięter.

Pozdrawiam i czekam na wszelkie komentarze.

DaveN
it's nice to be important, but it's more important to be nice.

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
Odp: BATy by DaveN
« Odpowiedź #1 dnia: Mar 27, 2011, 19:14 pm »
W sumie wielu uwag nie będę miał bo jest naprawdę dobrze. Dobry dobór tekstur, realistyczny wygląd, przydały by się tylko jakieś kominy czy wentylatory na dachu. Jak tak patrzę na te budyneczki to wydają mi się trochę niedoskalowane. Zwykle przyjmuję założenie ze na kratkę przypada od 3 do 5 osi okien w kamienicach. U Ciebie jest aż 7 i to z dwoma przerwami.

Offline DaveN

• Kreślarz
    • 1010789
« Odpowiedź #2 dnia: Mar 27, 2011, 20:44 pm »
Przyjąłem okno o szerokości 1m i wysokości 1,5m. Ponieważ to kamieniczka a jak zauważyłem na mieście w niektórych tak dość ciasno są upchane. Między oknami też jest 1m, oprócz okna środkowego w rzędzie. Tam też jest po 1,5m.

Co do kominów itp. rzeczy na dachu to pewnie niedługo coś się pojawi. Jak napisałem to mój absolutnie pierwszy raz z gmax'em zatem niewiele umiejętności posiadam.

Dzięki za komentarz i czekam na uwagi oraz podpowiedzi bardziej doświadczonych forumowiczów.
DaveN

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #3 dnia: Mar 27, 2011, 20:52 pm »
Ogólnie wszytko musu być nieco powiększone niż w realu dodatkowo jeszcze trzeba brać poprawkę o 30% na wysokość. Najlepiej porównywać sobie swoje baty z innymi :)

Offline monty

• Kreślarz
  • SPAR FALUBAZ Zielona Góra
  • Gram w:: SimCity 4
« Odpowiedź #4 dnia: Mar 28, 2011, 21:18 pm »
Wow to będzie nowy twórca BAT 8)
W tym temacie biegły nie jestem, ale podobają mi się propozycje tekstur dachowych, gdyby było możliwe dodanie tam jeszcze jakiejś drobnicy wentylacyjno-kominowej, byłoby już w ogóle extra ;D
Powodzenia, w wytrwałości też ;)
Write to PW for your update comment, if you really want it ;)

Wg zasady - "każdy sam odpowiada za swoje posty" (by Theo, 01.03.2011):
zgadzam się na ocenę swoich postów i nie wyrażam zgody na ich cenzurowanie i usuwanie przez admina bez podania uzasadnionych przyczyn i uzgodnienia.

Offline DaveN

• Kreślarz
    • 1010789
« Odpowiedź #5 dnia: Mar 29, 2011, 02:39 am »
Witam.

Korzystając z chwili czasu postanowiłem zrobić bacik przypominający blok z os. Leśnego w Bydgoszczy. Nie jest to dokładne odwzorowanie a tylko moja własna interpretacja bloków, które na tym osiedlu zostaly wybudowane w latach 60.

Jakby co proszę o wszelakie komentarze oraz sugestie. Jak narazie budynek jest w wersji Landmark i mieści się na działce 4x1 ale będę próbował upchnąć go na działce 3x1 w wersji Landmark oraz jeśli podpowiecie co i jak to chciałbym stworzyć wersję grow i PLOP dla R$ oraz planuje kilka wersji kolorystycznych oraz kilka wersji ustawień (czyli, prostopadle do drogi, oraz w ustawieniach diagonalnych względem drogi).

Mimo wszysto proszę o sugestię i wszelaką pomoć, gdyż to mój drugi dzień zabawy w tworzeniu własnych dodatków.

Wszelkie informacje oraz porady mile widziane.

Pozdrawiam i czekam na komentarze.
DaveN

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #6 dnia: Mar 29, 2011, 07:45 am »
No, no, widzę masz smykałkę do tego :) Dodałbym na dachu trochę kominów, w takim starszym budownictwie zwykle sporo tego, tutaj masz foto budynków na oko z podobnego okresu: http://janstrumillo.pl/files/gimgs/13_mdm01.jpg

Nie jestem przekonany też do tekstury dachu, blacha to mi się bardziej kojarzy z dachami o sporym spadku, tutaj widziałbym raczej pape, asfalt. Dorobiłbym jeszcze metalowe gzymsy zakrywające poziome zakończenie ścian.

Teraz z kolei mam wrażenie ze budynek jest nieco za duży, ale może się mylę :) Najlepiej zawsze sobie sprawdzać z budynkami w podobnym stylu :)

Nie warto robić wersji Residental plop, plopy mieszkalne mają tendencje do bicia opuszczanymi, więc lepiej zrobic zwykły landmark i wersje grow. Wersje funkcjonalne, z miejscami pracy łatwo robi się w PIMX od wounagaine na SC4D, poradnik jest na LEXie od Barbiew, jesteś bystrzacha to się szybko nauczysz obsługi :)

Co do diagonali to musiałbyś obrócic budynek o 45* wraz z LODami. Na SC4D Prepo wgrał szablonowe diagonale w wersji scen z gmaxa i wyrenderwoanych modeli, więc tam możesz sobie obczaić jak to wygląda od strony technicznej.

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Mar 29, 2011, 09:02 am »
Bardzo dobry początek, jeśli będziesz wytrwały zapewne będziesz dobrym batersem :)

Co do uwag- nie napiszę nic więcej niż ferox. Jedyne co mogę dodać to to, abyś okna osadzał troszkę głębiej.
Jesli nie chcę ci się modelować okna w całości w 3D, to zrób ramy wokół a w środku wstaw okienko, tzn. teksture. Efekt wizualny takiego okna jest zdecydowanie lepszy :)

Z zaciekawieniem czekam na postęp prac.

Powodzenia
Czas zmarnowany na przyjemności- nie jest czasem zmarnowanym

Offline DaveN

• Kreślarz
    • 1010789
« Odpowiedź #8 dnia: Mar 29, 2011, 16:40 pm »
Nie wiem Kontrabass czy dokładnie o to Ci chodziło. Okno wokoło posiada ramkę wystającą poza obrys budynku. Jest także parapet, a okno jest cofnięte o 20cm. Tak jak widać poniżej.

Zmieniłem texturę dachu. Dodałem wykończenie poziome ścian, dodałem kominy oraz przy okazji poeksperymentowałem i zrobiłem drugą wersję kolorystyczną.
Efekt możecie ocenić sami.
Na razie tylko wersje LM. O wersji GROW muszę jeszcze trochę poczytać i wtedy będę coś dalej próbował.

Jeszcze będę musiał dać ciemniejszą texturę na anteny telewizyjne bo teraz to ich praktycznie nie widać.
Wysokość raczej dobra bo porównałem z innymi budynkami. Napewno nie jest za wysoka. Jeśli już to jeszcze o kilka procent można będzie podnieść.

Czekam na Wasze opinie i inne uwagi.
Pozdr.

Offline Piterdaw1

• Prezydent miasta
  • Kreślarz
« Odpowiedź #9 dnia: Mar 29, 2011, 17:15 pm »
Jest super, ale zmieniłbym podłoże na trawiaste i tylko przed bokiem zostawiłbym jakiś chodniczek.
  • Goverland

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #10 dnia: Mar 29, 2011, 17:38 pm »
Jest dobrze, widziałbym tez jakaś odnowioną wersję a nie same takie ruinki :) Grow robi się analogicznie jak LM, nawet prościej bo zwykle nawet nic nie trzeba poprawia w PM :) Grow bym zrobił na większej działce bo jakby kilka bloczków wyrosło obok siebie to by praktycznie był okno w okno :)

Offline DaveN

• Kreślarz
    • 1010789
« Odpowiedź #11 dnia: Mar 29, 2011, 18:35 pm »
Piterdaw1: dojdę pewnie i do tego. Jak na razie w tych wszystkich programach (gmax, PM, LE i iLR) jest dla mnie wiele nieznanych rzeczy. Powolutku to wszystko się z czasem zrobi.

Ferox: Będzie i wersja odnowiona. Zbieram dopiero różne materiały, które mogę wykorzystać jako textury. Wersja GROW będzie napewno na większej działce. Pewnie gdzies w okolicach 4x3. Tylko trzeba będzie skonstruować jakiś przyzwoity lot.
« Ostatnia zmiana: Mar 29, 2011, 18:38 pm wysłana przez DaveN »

Offline monty

• Kreślarz
  • SPAR FALUBAZ Zielona Góra
  • Gram w:: SimCity 4
« Odpowiedź #12 dnia: Mar 29, 2011, 18:46 pm »
Hmm, szczerze mówiąc poprzednia tekstura pokrycia dachowego była ciekawsza, wyglądająca na blaszaną, ale kolory papy też są różne, ta obecna wersja pasowałaby do odrestaurowanego budynku ;)
Write to PW for your update comment, if you really want it ;)

Wg zasady - "każdy sam odpowiada za swoje posty" (by Theo, 01.03.2011):
zgadzam się na ocenę swoich postów i nie wyrażam zgody na ich cenzurowanie i usuwanie przez admina bez podania uzasadnionych przyczyn i uzgodnienia.

Offline DaveN

• Kreślarz
    • 1010789
« Odpowiedź #13 dnia: Mar 29, 2011, 20:30 pm »
Na dziś ostatnia wersja. Odnowiona,a nie jak wcześniejsze, lekko zaniedbane.

Poprawiłem kilka textur. Teraz tylko wymyśleć jakieś przyzwoite loty i zrobić z nich wersje GROW R$ dla podniszczonych i R$$ dla odnowionej. Myślałem o działkach dla lotów 4x2 oraz 4x3.

Jak macie jakieś podpowiedzi co i jak dalej zrobić to pisać śmiało.

Pozdr.

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #14 dnia: Mar 29, 2011, 20:47 pm »
Trochę bym stonował kolorki bo biją po galach ;) No i ta teksturka gzymsów taka jasna.. Też by przeszarzył, by wyglądała jak blaszana.