Witaj Gość

Autor Wątek: [Kontrabass] BATy by Kontrabass  (Przeczytany 56504 razy)

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
Odp: [Kontrabass] BATy by Kontrabass
« Odpowiedź #540 dnia: Sty 20, 2017, 20:42 pm »
Witam, po bardzo długiej przerwie. Zdaje się, że już z 3 lata tu z goła nie zaglądałem  ;) Po początkowych problemach z zalogowaniem się na ów stronę- czasem jedna mała czy duża literka ma znaczenie ;-) w końcu dokopałem się do mojego wątku.

W ostatnim czasie naszło mnie na modelowanie, czy będzie to powrót na stałe? Ciężko stwierdzić, póki co ukończony jeden projekt, kolejny w trakcie modelowania- jak go ogarnę lub też następne, to udostępnię na stronie :D J

Swoją drogą podziwiam takich uzytkowników jak Rav, którzy od tylu lat dzielnie, systematycznie i wręcz samotnie modelowali i udostępniali tu nowe dodatki :) pełen szacunek.

No ale przejdźmy do meritum, czyli do budynków  ;)

Na pierwszy ogień jedna z poznańskich kamieniczek z poznańskiej Starołęki; projekt praktycznie ogarnięty; pozostaje już tradycyjnie do przygotowania druga wersja kolorystyczna  ;)

Zdaje sobie sprawę, że do ideału brakuje, no cóż dużo wody w Warcie upłynęło od czasu ostatniego modelowania.

Kolejny projekt, kamienica z poznańskiej Wildy. Tu jak widać prace dopiero w początkowej fazie modelowania  ;)

To póki co tyle. Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam  ;D

« Ostatnia zmiana: Sty 20, 2017, 20:47 pm wysłana przez Kontrabass »
Czas zmarnowany na przyjemności- nie jest czasem zmarnowanym

Offline kbieniu7

• SimSwiat
  • Planista miejski
  • *
  • Gram w:: SimCity 4
« Odpowiedź #541 dnia: Sty 20, 2017, 22:28 pm »
Ooo, cuda jakieś! Wspaniale Cię tu widzieć, a jeszcze wspanialej widzieć, że nad czymś pracujesz! Kamienice są świetne, jak na taką przerwę, to idzie Ci lepiej niż mi, jak próbowałem wrócić. Może coś z teksturą dachu tej pierwszej? Może za bardzo rozmyta? Frontowa ściana moim zdaniem ok.

Obyś został tutaj na parę dłuższych chwil ;)
  • Galicja
...

Offline Jeckyll

• SimSwiat
  • Kreślarz
  • *
  • Księstwo Balatonu
« Odpowiedź #542 dnia: Sty 21, 2017, 01:22 am »
Wow, moim zdaniem super, nic bym nie zmieniał ;)

Offline RaV

• Kreślarz
  • Bóg jest Miłością
    • 10850173
« Odpowiedź #543 dnia: Sty 21, 2017, 20:22 pm »
Niestety, mnie zdjęcia się nie wyświetlają. Ani w Windowsie, ani w Firefoxie. Szkoda...
Edycja
Teraz mi się wyświetliło. Zgadzam się z Kbieniem w sprawie tekstury dachu. Ileż to lat miałem problemy z teksturami dachu a teraz nagle ze mnie taki ekspert :D
Do tego dołożyłbym jakiś mural na ścianie szczytowej, albo ślad po nie istniejącym już budynku sąsiednim. Poza tym wszystko wygląda świetnie. Byłoby fajnie gdyby te kamieniczki wzbogaciły nasz download
« Ostatnia zmiana: Sty 22, 2017, 08:09 am wysłana przez RaV »

• Lodomeria
RaV (dawniej Tao)

Offline DaveN

• Kreślarz
  • nothing is difficult for me
    • 1010789
« Odpowiedź #544 dnia: Sty 22, 2017, 13:18 pm »
Modele super... jak zawsze z resztą. Ja bym nic nie zmieniał. Model świetny, a przede wszystkim wyśmienicie otexturowany... Faktycznie, jak na taki długi rozbrat to dobrze Ci idzie... Ja zapomniałem praktycznie wszystkiego w modelowaniu... a kilka niedokończonych projektów mi zostało... Może też się skuszę na powrót jak czas pozwoli.
Fajnie że jesteś. Pozdrawiam.
it's nice to be important, but it's more important to be nice.

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #545 dnia: Sty 22, 2017, 14:37 pm »
Dziękuję za podpowiedzi. Postaram się wprowadzić poprawki :) i jeszcze jedno pytanko, czy aby czasem tekstury niezbyt ciemne. Na kompie wyglądają ok, jak przeglądałem na komórce jakieś takie ciemne, być może kwestia ustawień monitora ;)

Pozdrawiam

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #546 dnia: Sty 22, 2017, 14:41 pm »
Ileż to lat miałem problemy z teksturami dachu a teraz nagle ze mnie taki ekspert :D

Nie Ty jeden. Ileż to projektów "uwalilem" i nie dokonczylem, właśnie przez dach. Sprawa wydawać by się mogła jedna z prostszych, a jednak.. 

Offline RaV

• Kreślarz
  • Bóg jest Miłością
    • 10850173
« Odpowiedź #547 dnia: Sty 22, 2017, 15:15 pm »
Z projektami z Łodzi sprawa jest prosta - gros kamienic i domów do tej pory miała albo nawet dotąd ma pokrycie dachu z papy. W innych projektach trzeba było kombinować, dobierać, zmieniać saturację. Jakoś zawsze miałem z tym problem...
Może warto wrócić do tych nie dokończonych projektów. Zawsze lepiej dać średnią teksturę dachu niż nie dokończyć dobrego modelu :)

• Lodomeria
RaV (dawniej Tao)