Witaj Gość

Autor Wątek: [Kontrabass] BATy by Kontrabass  (Przeczytany 56790 razy)

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
[Kontrabass] BATy by Kontrabass
« Odpowiedź #30 dnia: Paź 28, 2007, 19:53 pm »
Bardzo dobrze i dobrze wyskalowane. Weź to wgraj na STEX, chce mieć te budynki na dysku

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Paź 28, 2007, 19:54 pm »
Wysle ja na 100%, wieczorem sie za to wezme. Ale reszte tez mam wysylac? Nie bardzo mi wyszły...
A nie chce mi sie juz ich poprawiac. Wole zrobic nowe, ładniejsze

Czas zmarnowany na przyjemności- nie jest czasem zmarnowanym

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Paź 28, 2007, 19:54 pm »
nowa kamienica.. prawie gotowa, no wlasnie prawie :(

Wszytsko wyglada dobrze, do czasu gdy wrzucam do lot i wtedy gdy tylko przyblizam takie cos wyskakuje.. zreszta zrobilem jeszcze jeden inny model na szybko myslac ze to tylko przypadek i to samo wyszło...

Danthe

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Paź 28, 2007, 19:55 pm »
A w jaki sposób przygotowałeś budynki do LOT-a? Zrobiłeś z nich Landmarki, Residentiale czy zwykłe propsy? Błąd tkwi prawdopodobnie w tym, że wykorzystałeś istniejący LOT i nie usunąłeś starego budynku (czyli tego wieżowca - to budynek Maxisa). Jeśli zrobiłeś swoje budynki jako propy, podmień budynek (change buildings) na no type, czyli "pusty" obiekt (nic się nie wyświetla, nie ma statystyk). Jeśli jest to budynek z jakiejś grupy, to sprawdź dokładnie czy na działce nie został jakiś stary prop (czasem w edytorze go nie widać, ale w grze już tak). Kiedyś tak właśnie tworzyło się nowe budynki, przez nałożenie kilku innych.

EDIT: jakby co możesz wysłać same modele, zrobię Ci z nich LOT-y i odeślę z powrotem.

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Paź 28, 2007, 19:55 pm »
budynek jako- landmark, wczesniej nic takiego nie wyskakiwało. W tym przypadku pojawiaja sie inne budynki w zaleznosc od tego jak przyblizam i z ktorej strony jest widok..

Jesli chodzi o sam model- jest jeszcze pare szczegołow do dokonczenia a wtedy z tym jeszcze raz powalcze, jesli nic z tego nie wyjdzie- to wtedy ci wysle ten model, ok?

Ale moze to jest jakis moj bład, pozyjemy zobaczymy...

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #35 dnia: Paź 28, 2007, 19:56 pm »
Znam ten problem, to wina błędnego wyrenderowania, by temu zaradzić należy otworzyć nową scenę, następnie File -> merge i otwierasz plik z tym budynkiem, do przekopiowania zaznaczasz wszystko oprucz LOD'ow i ustawień kamery ( tb camera handle, cos w tym stylu)

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Paź 28, 2007, 19:56 pm »
Gotowe :D

Tak prezentuje sie model roboczy, teraz juz tylko pozostaje do zrobienia render wysokiej jakosci oraz lot. Kamienica bedzie w dwoch wersjach: LM i R$$.

Nastepnie wysyłam te dwie moderny na ST. Tych wczesniejszych nie, gdyz sa zbyt kiepskie- jak ktos koniecznie je chce, niech poda maila, to wysle.

i jak wam sie podoba?

Danthe

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Paź 28, 2007, 19:56 pm »
uhh, full wypas  Wyglądają naprawdę świetnie, super tekstury, szczególnie na tym ciemniejszym budynku od strony podwórka.
Wprost niewiarygodny jest postęp jaki zrobiłeś w tak krótkim czasie, chylę czoła. I... czekam na Twoje następne budynki
ps. jeśli możesz wysłać te wcześniejsze budynki, to ja się piszę maila znasz.

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Paź 28, 2007, 19:57 pm »
@Dante- dzieki :)

Bat'y po renderingu :) w kamienicy naroznikowej wprowadziłem kosmetyczne zmiany.
A teraz pozostaje mi juz tylko wrzucic je na stex-a, uff wreszcie..

Pozdrawiam.

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #39 dnia: Paź 28, 2007, 19:57 pm »
Śliczne tekstury jestem pod wrażeniem  Bardzo szybko sie uczysz. I umieść raz dwa te budynki na STEXie

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Paź 28, 2007, 19:58 pm »
Juz mozna sciagac
A tak na przyszłosc- jak ustawic ilu simow mieszka w kamienicy?

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #41 dnia: Lis 02, 2007, 14:58 pm »
Już pobrałem  Umieść jeszcze ta kamienice

Ilość mieszkańców ustawiasz w plugin menagerze - capacity satisfied, ostatnia liczba w ciągu.

W opisie budynków na ST napisałeś ze pochodzą z lat 60-70-tych, czy nie są one przypadkiem przedwojenne? Jakoś nie wyglądają mi na lata 70-te..

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Lis 02, 2007, 14:59 pm »
Ferox- nie mam pojecia kiedy powstały dokladnie, to naprawde nie moja dziedzina, kiedys widziałem przedwojenne zdjecia tej ulicy i nie przypominam sobie takich klockow, wiec imo wpisalem najbardziej prawdopodobna wersje lata 50-60.

Co do tej kamienicy, kurcze kusicie mnie, ale az wstyd ja pokazac, ma sporo bledow i niedociagniec a nie warto mi juz do niej wracac- takze powysylam na maile, jesli ktos nie chce podawac publicznie adresu to niech wysle mi na priva. W piatek powysyłam.

--------

A teraz cos nowego, na nowej kamienicy zawisły wlasnie plakaty jakiegos paul van czegos :P Zamieszczam zdjecie jako dowod, ze sie nie obijam ;)
Ponownie modernizm z ul. Głogowskiej, tym razem jednak juz ostatni, za jakis czas wroce do tego stylu.

Wczesniej wspominałem o takim wielkim klocku, ale zrezygnowałem wlasnie ze wzgledu na gigantyczne rozmiary, raz duza ilosc pracy, dwa nie wiem jakby taki kloc sie prezentował.
Takze rezygnuje na rzecz, innych modeli. Kolejnymi projektami jakimi sie zajme, to:

1. Hotel Lech, tak wiem, iz miałbyc wczesniej ale musialem jeszcze pocwiczyc na łatwiejszych modelach.

2. Poznanskie krzyze

3..I cos z wyzszej polki- jeden z symboli miasta- Okraglak, jeszcze nie mam pojecia jak sie za to zabrac :P

Pomiedzy byc moze jakies łatwiejsze modele dla 'rozluznienia'.

Pozdrawiam!

Offline szymcar

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Lis 02, 2007, 15:00 pm »
Też myślałem o stworzeniu swojego lokalnego okrąglaka  Hmm trzeba by policzyć ilość okien w obwodzie i podzielić przez 360  a potem do taką wartość obracać Myślę, że jakby dłużej pomyśleć nad tym to pewnie jakiś sposób by wynikł. Acha mam pytanie. W tej modernie narożnej, którą robiłeś masz balkony i mają one trochę zaokrąglone balustrady. Jakim narzędziem jes stworzyłeś?

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Lis 02, 2007, 15:01 pm »
Shapes- line. Byc moze istnieje jakis łatwiejszy sposob(?) wlasciwie nigdy sie o to nie spytałem- ale tak tez da sie zaokraglic. Jesli dobrze wyczujesz kursor linia powinna sie zaokraglac.