Witaj Gość

Autor Wątek: [Kontrabass] BATy by Kontrabass  (Przeczytany 56786 razy)

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
[Kontrabass] BATy by Kontrabass
« Odpowiedź #15 dnia: Paź 28, 2007, 19:47 pm »
Najnowsze screeny :) mysle, ze modelowanie dobiegło konca, jesli macie jakies uwagi to walcie.

Mi pozostaje juz tylko wrzucic model do gry w wersji plop&grow i wlasnie z tym mam problem- po wejsciu do pluginmanagera przenosze model do 'grupy' do ktorej chce go zaliczyc, np. R$$ czy tez landmark- ustawiam koszt budowy i.. no wlasnie po tym zabiegu nie pojawia mi sie budynek w lot editorze ;) Moze ktos wyjasnic jak sie ustawia sie wszytskie parametry aby budynek był w wersji plop& grow? To co zamiesciłem na zdjeciu to prop i ten wchodzi bez wiekszych problemow.

@Ranov- nie wiem co z pierwszym projektem, jesli załaduja sie teksturki to znajdzie sie na stexie- a wlasnie w tym konkretnym przypadku jest duzy problem :| eh
Ale jesli nawet sie nie uda do konca tego tygodnia chce wymodelowac jeszcze dwie moderny. Wole zaczac od nowa niz dalej wlaczyc z tymi tekstukami. Oczywiscie dokoncze jeszcze ten bloczek nad ktorym wczoraj pracowałem.

A oto one: Poznań, ul. Głogowska.

Pozdrawiam i bede wdzieczny za podpowiedz.

Czas zmarnowany na przyjemności- nie jest czasem zmarnowanym

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #16 dnia: Paź 28, 2007, 19:48 pm »
Codo tej kamieniczki to radziłbym poprawić ta teksturę papy/asfaltu nad wykuszem, strasznie rozciągnięta jest i nie wygląda to estetycznie.

jeżeli robisz wersje landmark wczytujesz( w lot edytorze) najpierw landmark (lm big ben) później podmieniasz budynek ( zakładka building) jeżeli nie ma tam twojego BAT'a to najprawdopodobniej jest większy od działki na która chcesz go postawić, wiec należy w zakładce lot powiększyć rozmiar działki.

Natomiast jeżeli w menagerze zrobiłeś np budynek mieszkalny dla średnio zamożnych w lot edytorze musisz wczytać budynek tego samego typu ( będzie mieć przedrostek R$$

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Paź 28, 2007, 19:48 pm »
Dwa bat'y gotowe :) wysłałem je do działu- download, wersja plop.

screeny:

Spłodzone w pocie czoła ale udało sie :)

Chce rowniez wszytskim podziekowac za pomoc, porady i cierpliwosc. Mam nadzieje, ze bat'y przypadna choc troszke wam do gustu.

Kolejne projekty:

dwie moderny

krzyze poznanskiego czerwca 56

oraz hotel lech, Poznań ul. Sw. Marcin

Offline szymcar

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Paź 28, 2007, 19:49 pm »
Podziękowania!!  Kiedy w kończu będę miał czas też się zabiorę za budwę swoich BAT-ów, narazie to nauki mam po uszy  )

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #19 dnia: Paź 28, 2007, 19:49 pm »
Musze przyznać ze bardzo ładnie wyszły ci te budynki  Zainstaluje je sobie
Wydaje mi sie ze mógłbyś te BATy umieścić również na Simtropolis.

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Paź 28, 2007, 19:50 pm »
Zdaje sobie sprawe, ze nie wszystko wyszło jak trzeba, przede wszytskim musze bardziej zwracac uwage na szczegoły- min. na wielkosc- musiałem troszke je zmniejszyc gdyz nie miesciły mi sie na wymiarach działki- stad tez po bokach budynkow sa jakies minimalne odstepy- nastepnym razem musze szczegolnie na to uwazac.
Ale mimo wszytsko i tak jestem zadowolony, wreszcie udało mi sie cos wyskrobac w bacie- do tej pory nawet nie wiedziałem jak sie za to zabrac.

Jak starczy sił, zaczne dzis te moderny. I tym razem postaram sie zadbac o kazdy szczegoł

edit- na simtropolis tez wysle, ale pozniej, byc moze w formie 'pack' ale jeszcze nie wiem.

Pozdrawiam

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Paź 28, 2007, 19:50 pm »
Witajcie.

Dzis udało mi sie tyle wymodelowac. Chce aby budynki zajmowały działke 2/3 i wydaje mi sie ze same dwie moderny byłyby zbyt klockowate, stad tez dodałem jeszcze jedna- co o tym myslicie? Czy moze lepiej umiescic na działce 1/3 lub 1/2 ale wtedy juz bez tej dodatkowej kamienicy.

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #22 dnia: Paź 28, 2007, 19:51 pm »
Kontrabass masz talent, naprawdę szybko się uczysz i z każdą praca widać postępy  jeżeli ci sie nie znudzi to na pewno stworzysz wiele dobrych BAT'ów.

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Paź 28, 2007, 19:51 pm »
Dzieki ferox za miłe słowa

Mam teraz sporo wolnego czasu, tzn do pazdziernika a ze zawsze chciałem posklejac jakies bat'y to poki co sprawia mi to przyjemnosc.

---------
Troszke dzis pociułałem i oto najnowszy screen:

testuje teksturki wiec kilka sie zmieni, kilknascie do dorobienia a czesc kolorow musze wzmocnic. Dojdzie jeszcze spora ilosc detali.. Cały czas mysle, co zrobic z ta kamienica z tyłu, troszke to klockowato wyszło. Chyba ciut bede musiał ja obnizyc, lub tez w ogole zaczne ja od nowa, jeszcze nie wiem.

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #24 dnia: Paź 28, 2007, 19:52 pm »
Modernizm jest klockowaty, w tych modelach nie widzę nic złego. A jeżeli juz naprawdę ci to przeszkadza, to możesz przerobić dachy na lekko spadziste. Zmieniłbym ta teksturke gzymsów, jakoś za bardzo sie odcina od naprawdę dobrych tekstur elewacji frontowych ( robione cyfrówką ?)

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Paź 28, 2007, 19:52 pm »
@ Wojcio- na kamienice przyjdzie jeszcze czas, jak juz zauwazył Ranov brakuje modernizmu, kamienic jest sporo. No i druga sprawa- ja sie dopiero ucze modelowac bat'y a takie bloki sam w sam raz dla poczatkujacego.

Poza tym lubie modernizm i własnie w tym stylu bedzie najwiecej moich batow.

@ Ferox- tak, teksturki wciaz ulegaja zmianie Jako, ze w ostatnich dniach 'zainwestowałem' w roznego radzaju teksturki musze je teraz wyprobowac, to juz tak na przyszłosc.

Ale mam teraz powazniejszy problem- po przezuceniu roboczego modelu do lot- odstaje mi po ok poł kratki od krawedzi. Dziwne, gdyz przed eksportem wszytsko sprawdzałem.

2 kratki odstepu potrzeba przy zwykłej przy naroznych zatem powinno byc po 4 aby mozna była ja wsunac.

Jest moze jakis na to ekstra sposob aby wyszło jak trzeba, czy moze zle wyliczyłem? Choc z drugiej strony jak gdzies cos dodawałem juz odstawał od pierzei.

edit- i juz bym zapomniał- tak zdjecia wykonane cyfrowka, obrobka w paint net

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Paź 28, 2007, 19:52 pm »
Przed krzyzami wykonam jeszcze jeden juz znacznie powazniejszy projekt- piekna moderne znajdujaca sie vis a vis tych kamienic ktore aktualnie modeluje.

Offline Ferox

• Prezydent miasta
  • Planista miejski
    • 13682485
« Odpowiedź #27 dnia: Paź 28, 2007, 19:52 pm »
jeżeli budynek po wyrenderowaniu odstaje, mimo ze w gmaxie wszystko jest ok to pewnie wina niedopasowanych LOD'ow.

utilities ->B.A.T.->parameters->Re-fit LOD's

I wszystko powinno być cacy po tym zabiegu

Offline Kontrabass

• Kierownik budowy
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Paź 28, 2007, 19:53 pm »
Kolejna kamienica gotowa :D troszke to trwało, gdyz bat nie zawsze chciał ze mna wspolpracowac.

Narazie jest tylko wersja LM jutro dorobie jeszcze R$$, dzis juz mi sie nie chce i wrzuce na ST.

Nie jest to 100% kopia, ale ogolnie chyba calkiem podobny ;)

Mam nadzieje, ze sie spodoba.

Pozdrawiam!

edit- czy ta strona tez waam sie tak strasznie zawiesza?

Offline Wojcio

• Robotnik
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Paź 28, 2007, 19:53 pm »
Znakomicie!
Widać że specjalizujesz się w kamienicach-blokach
Strona mi się nie zawiesza