Witaj Gość

Autor Wątek: Kolbrów (Galicja)  (Przeczytany 168929 razy)

Offline kbieniu7

• Kancelaria
  • Planista miejski
  • *
  • Gram w:: SimCity 4
Odp: Kolbrów (Galicja)
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 08, 2017, 21:02 pm »
Ahoj! Jak majówka minęła? Gdzie byliście? Jeśli mało Wam pięknych widoków z rzeczywistości, to może trochę widoczków z gry? ;) Ostatnim razem opis tworzenia, tym razem już gotowe krajobrazki. Ogólnie wiejskie tereny wokół miasteczka Krzemień (nie pokazywanego nigdy, co w najbliższej przyszłości raczej się nie zmieni) oraz elektrownia.

1. Na początek wieś Marianka, w której na rozdrożu znajduje się stara kapliczka oraz szkoła wraz z boiskiem.

2. Przez wieś przebiega linia kolejowa oraz przepływa strumień... ale nie byle jaki strumień! To Prądnik, ten sam, który 4 km dalej przepływa przez nasz lekko skalisty rezerwat przyrody Góra Ostrężnik ;)

3. A nad strumyczkiem jakaś grupa urządziła sobie kemping.

4. Wieś Marianka w całej okazałości.

5. A teraz coś, nad czym dość długo pracowałem - kamieniołomy. W ubiegłym roku temu próbowałem po raz pierwszy, ale dopiero nie dawno udało mi się osiągnąć efekt, z którego jestem zadowolony.

6. By tradycji stało się zadość, miało być zdjęcie z rzeczywistości... problem, że niewiele na nim widać, a tylko takie zrobiłem tam. Kamieniołom Warszawski koło wsi Siedlec, woj. śląskie.

7. Ten ukryty pośród drzew kamieniołom stworzyłem przy pomocyionionion's limestone quarry,Jenx's terrain paint, Heblem's dirt (chyba to w jego Tropical flora pack, ale nie jestem pewien), jego modyfikacji autorstwa FrankU i kamieni kupy.

8. A w okolicy jest ich więcej! Krajobraz jak na Jurze - dużo wapieni widocznych w postaci skałek i właśnie kamieniołomów.

9. I na koniec - elektrownia węglowa, raczej dość mała. Idą od niej linie w kierunku Kolbrowa. Ma też własny zbiornik wody w celach chłodniczych, aczkolwiek jest to najgorsze miejsce pod zbiornik - praktycznie wododział. No cóż, 4 lata temu jak to budowałem, to nie zastanawiałem się za bardzo nad hydrologią całego regionu...

Ale to nie koniec! Będą jeszcze kolejne fotki z okolicy, nastawcie się na najbliższy tydzień! ;)
  • Galicja
...

Offline RaV

• Kreślarz
  • Bóg jest Miłością
    • 10850173
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 08, 2017, 21:22 pm »
No fajne te kamieniołomy :) Zawsze to urozmaica i wzbogaca okolicę. Wsie galicyjskie jak zawsze super dopracowane, strumyczki szemrzą, drzewa szumią, ludzie urządzają pikniki. Czyli tak jak powinno być. Fotorealizm!
P.S.1 Może zmienić banner na fotkę z kamieniołomem?
P.S.2 A'propos moich kolejnych planów w BAT - może tężnie (ostatnio byłem w Ciechocinku)? Zrobiłbyś uzdrowisko :)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 22:47 pm wysłana przez RaV »

• Lodomeria
RaV (dawniej Tao)

Offline kbieniu7

• Kancelaria
  • Planista miejski
  • *
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 16, 2017, 16:13 pm »
Hej!

Dzięki, Rafał :) W sumie, jeśli tylko masz ochotę? Ja nigdy w Ciechocinku nie byłem, ale faktycznie - uzdrowisko to może być świetny pomysł! Takich dodatków chyba nie kojarzę do SC :)

A my jedziemy dalej!
1. Wspomniana zapora. W rzeczywistości powinien być jeszcze jakiś przelew,  chociażby awaryjny, ale w grze ciężko taki zrobić. No cóż, na szczęście to tylko gra ;)

2. Z zapory wypływa strumyk, który kawałek dalej łączy się z innym i płynie pod mostem na drodze krajowej nr 3.

3. I płynie dalej w dół.

4. Widok z dalsza. Droga krajowa w górę zdjęcia wiedzie do Koszyc

5. Przypadkowa wstawka - przystanek kolejowy kilometr od zapory.

6. Elektrownia i jej otoczenie. Ogólnie to stoi pośród wielkiego lasu, przyciętego od linijki granicy działek - tak jak to na nizinach wygląda najczęściej.

7. No i na koniec długo nie pokazywany widok regionu.

Szkoda, że na widoku z regionu tak mało szczegółów widać. Pokazać mógłbym z tej okolicy wiele, ale wiele szczegółów i lokalizacji muszę pominąć, bo bym zanudził Was tuta.

Tak czy inaczej: enjoy! ;)
  • Galicja
...

Offline RaV

• Kreślarz
  • Bóg jest Miłością
    • 10850173
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 16, 2017, 21:41 pm »
Jak zawsze super odwzorowujesz rzeczywistość. Fajna ta miedza na 3-cim zdjęciu. Rzeczki i rzeczułki, to mi się też podoba - muszę porobić w Ujściu trochę strumieni. Ładnie wygląda ten pofalowany obszar na południu Galicji. Super są też te lasy wżynające się w doliny i kotliny między wzniesieniami na południowym wschodzie.
W ogóle szacun, ja mam tylko Angramę i Ujście na mapie regionu. W ogóle, z czym do ludzi :)

• Lodomeria
RaV (dawniej Tao)

Offline Michalegia

• Konstruktor
  • *
  • O Moja Republiko Słowiańska....
« Odpowiedź #1669 dnia: Cze 06, 2017, 22:47 pm »
Ja to nie umiem tego opisać jak mi się to podoba. Dawny sentyment do tego wszystkiego powraca. Te wszystkie dawne budowy miasta, te zabawy w Locie itp. Tak sobie pomyśle ,ze to były fajne czasy.

Widok regiony jest niesamowity!
  • Republika Słowiańska

Offline kbieniu7

• Kancelaria
  • Planista miejski
  • *
« Odpowiedź #1670 dnia: Paź 08, 2017, 20:08 pm »
Dzięki Rafał i Michał! Duża przerwa, bo niewiele się działo. Coś tam pograłem tu i tam, ale nic konkretnego się nie uzbierało. Praca, lato i trochę wakacji, ale w prawdziwym życiu ;)

Chociaż poza tym trochę gram od czasu do czasu, ale nie uzbierało się jeszcze żadne miejsce na pełny update. Wrzucić mogę za to coś innego.

Jest sobie miasto w samym rogu kraju - Koszyce. Są ważnym węzłem drogowym, krzyżują się tu dwie drogi krajowe, przeprowadzające ruch w każdym możliwym kierunku.

DK4 Kolbrów-Koszyce-granica państwa z Madziarem (region kolegi) oraz DK3 Wiluń-Koszyce-granica państwa z bliżej nieznanym (miał być Helsakoh, ale właściciel tego regionu zrezygnował).

Obie drogi to dość stare szosy o przekroju 2x1. Sama obwodnica jakiś czas temu była rozbudowana do kolizyjnej 2x2 z rondami. Warto by jakoś rozbudować ten węzeł...

W maju wrzuciłem na sc4devotion trzy propozycje przebudowy. Każda z nich ma jeden punkt początkowy - punkt A. W tym punkcie będzie przebiegać DK 4 na wschód do Kolbrowa niezależnie od finalnego kształtu drogi.

1. Wersja czerwona - od punktu A budowa zupełnie nowej bezkolizyjnej drogi. Standard co najmniej GP, a jak się uda to S albo A. Węzeł na przecięciu z północnym wylotem DK3. Sam wylot rozbudowany do 2x2. Istniejąca obwodnica zostaje w takim kształcie (i kolizyjności) jakim jest.

2. Wersja niebieska - kontynuujemy po istniejącym śladzie, dodając drugą jezdnię. Usuwamy kilka skrzyżowań z obwodnicy i robimy je jako bezkolizyjne (lub częściowo bezkolizyjne)/

3. Wersja żółta - tak jak w punkcie 2, ale budujemy po nowym śladzie łącznik między punktem A a obwodnicą z bezkolizyjnym węzłem.

Tym razem to nie ja decydowałem o wariancie, ale poprosiłem, by to czytelnicy na sc4devotion zdecydowali w głosowaniu. Było wiele głosów, także zawierających dość rozbudowane i merytoryczne analizy. Po podliczeniu głosów ostatecznie wygrała wersja czerwona - czyli najdroższy i najwyższy standard. Na drugim miejscu była opcja żółta.

A więc, przystąpiliśmy do budowy ;)

Problem mały się pojawił - niedoszacowałem różnicy terenu i jego nachylenia w miejscu planowanego węzła, dlatego wyszedł trochę dziwny, jak i trzeba było zrobić tunel. Dość drogo :D

Oto i punkt A, połączenie ze starym przebiegiem. Pod tym mostem będzie biegł strumień.

I ogólny widok:

Kiedy następny update... trudno powiedzieć. Ogólnie, ostatnio trochę dróg buduję, co w tak zagospodarowanym regionie, wcale takie łatwe nie jest... wręcz trochę planowania jak w prawdziwym świecie trzeba ;) Postaram się zrobić jakiś update drogowy jeszcze.

Pozdrawiam!
  • Galicja
...

Offline RaV

• Kreślarz
  • Bóg jest Miłością
    • 10850173
« Odpowiedź #1671 dnia: Paź 08, 2017, 20:31 pm »
Takie trochę robocze zdjęcia ale wszystko elegancko poukładane jak zawsze. Przydałoby się więcej!

• Lodomeria
RaV (dawniej Tao)